آلرژی، آلودگی هوا و سرماخوردگی عامل عود کردن پولیپ‌ها است

آلرژی، آلودگی هوا و سرماخوردگی عامل عود کردن پولیپ‌ها است . این عود کردن بیشتر در فصول بهار و پاییز رخ می‌دهد.

 

یونس اکبرزاده، متخصص گوش، حلق و بینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره پولیپ‌ها و عود کردن آن اظهار کرد:‌ هر نوع تحریکی پولیپ را بدتر خواهد کرد حال آلودگی هوا، کارشخص مانند عطر فروشی یا سر و کار داشتند با مواد شیمیایی باشد در عود کردن پولیپ موثر هستند.

وی تصریح کرد: در فصل‌هایی که آلرژی تشدید می‌شود  پولیپ ها عود خواهند کرد برای مثال در فصل بهار به علت گرده‌افشانی و در فصل پاییز که برگ درختان خشک می‌شود و باد و طوفان شکل می‌گیرد و ذرات معلق در هوا پخش می‌شود پولیپ‌ها تحریک می‌شوند

اکبرزاده افزود: زمستان فصلی است که پولیپ‌ها در آن عود می‌کنند چرا که سرما خوردگی افزایش می‌یابد و این سرماخوردگی در کنار پدیده وارونگی هوا عامل عود پولیپ خواهد شد.

این متخصص گوش، حلق و بینی تأکید کرد: پولیپ‌ها توده‌های متورمی هستند که در داخل بینی و گاهی سینوس‌ها رشد کرده و می‌توانند مجرای آنها را مسدود کنند که 90 درصد منشاء آلرژیک دارند.

وی جراحی آندوسکوپی را بهترین روش درمانی پولیپ توصیف و تأکید کرد: اگر پولیپ‌ها درشت هستند باید تمام آنها با دقت از داخل سینوس‌ها پاک شود.

اکبرزاده سینوزیت، ورود عفونت به داخل حلق و حنجره و در نتیجه اختلالات و ناراحتی‌های حلقی و آسم را از عوارض پولیپ در صورت درمان نشدن توصیف کرد.

/ 1 نظر / 78 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامي. ضمن تبريک ايام شادي و سرور شيعيان بر شما عزيز؛ خوشحال خواهم شد در کلبه خود در خدمت شما باشم. مطمئنا مطالب متنوع وبلاگ، مورد نظر شما قرار خواهد گرفت. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامي هستم. موفق و منصور باشيد. http://bia2mofid.persianblog.ir [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]