درمان ریزش مو با PRP کم عارضه است

یک متخصص پوست روش PRP را به عنوان یکی از کم عارضه‌ترین روش درمان ریزش مو عنوان کرد و گفت: همه عناصر و مواد استفاده شده از خود بیمار است.  

دکتر بهروز محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: PRP فرم غلیظ و غنی شده از فاکتورهای رشد خونی و پلاکت‌هاست. پلاکت‌ها بخش اصلی خون هستند و برخلاف گلبول‌های سفید و قرمز، هسته ندارند و در فرآیند انعقاد خون در جلوگیری از خونریزی به همراه دیگر فاکتورهای رشد شرکت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: درمان کم‌ مویی و ریزش مو به روش نوین PRP به این صورت است که در مناطق متعدد پوست سر توسط سرنگ‌هایی با سر سوزن نازک تزریق می‌شود. یک بار تزریق این ماده در چهار ماه نخست پس از تزریق، بیشترین اثر را دارد.

 

دکتر محمودی در رابطه با تاثیرات PRP بر موی انسان اظهار کرد: PRP باعث می‌شود دوره عمر موها (آناژن) طولانی‌تر شود و فرآیند ترمیم‌پذیری در موهای آسیب دیده تشدید و تقویت یابد.

 

به گفته این متخصص پوست با این روش موهای به خواب رفته یا کوچک و کرکی تحریک می‌شوند و موجب رویش و رشد این موها می‌شود.

 

وی با بیان این که این روش تا اندازه‌ای مکمل سایر روش‌هاست، گفت: بهترین نتیجه درمانی از این معجون پلاسمایی با میزان یک میلیون پلاکت در میکرولیتر به دست می‌آید و بیشترین اثر در کسانی است که موهای ریز در سرشان زیاد باشد.

 

دکتر محمودی افزود: این ماده از نظر ایمونولوژی خنثی است و هیچ‌گونه حساسیت یا آلرژی ایجاد نمی‌کند.

 

این متخصص مراقبت‌های پوستی به کم بودن عوارض در این روش اشاره کرد و گفت: همه عناصر و مواد استفاده شده از خود بیمار است. به کار نبردن روش‌های جراحی یکی دیگر از برتری‌های این عمل است که باعث کاهش عوارض و خطرات آن می‌شود.

 

دکتر محمودی با اشاره به این که پیام‌های امیدبخشی از این درمان در رفع چین و چروک صورت و جوان‌سازی وجود دارد، عنوان کرد: این ماده می‌تواند با تحریک و بازسازی کلاژن در بخش عمقی پوست موجب استحکام و قدرت آن شود.

 
/ 0 نظر / 49 بازدید